Verslag van de 1e karpercursus les
De 1e karpercursus les van Hoop Op Geluk.
Afgelopen woensdagmiddag is de 1e karpervisles gegeven, nl karper vissen met de pen.
Maar allereerst geven we de kinderen uitgebreid onderwijs over de biologie van de karper, vismeester Jos heeft een prachtige powerpoint presentatie gemaakt over het leven van de karper met o.a. waarom het kweken, zijn lichaam en hoe alles functioneert, zeg maar een dieper inkijk in zijn leven. Alles met als doel om het welzijn van de karper te bevorderen, en wat en  hoe ziet zijn leefomgeving eruit en hoe gaan wij daar mee om, je kan daar niet vroeg genoeg les over geven.
Na deze prachtige presentatie was het tijd voor een korte pauze om wat te snacken en te drinken, want het weer was voortreffelijk.
Onze deelnemers bestaan uit, 11 cursisten, 6 die doorstroomden vanuit de witvis cursus vaste stok en 5 “nieuwe” cursisten, ook daarvan kennen we al kinderen van andere cursussen.
Na de pauze hebben we eerst de tijd genomen om onze werphengel voor te stellen. Ja zeker eerst voorstellen, want er zitten kinderen bij die hier nog niet mee gevist hebben, vandaar. Voor anderen een korte en krachtige herhaling van alle onderdelen ervan.
Samen met collega Mike hebben we met de kinderen 5 werphengels op gebouwd. De ervarenen mochten de mindere ervarene meehelpen.
Dat verliep zo naar wens, dat goed 17.00 uur deze hengels waren opgetuigd en klaar voor het vissen. Natuurlijk voorzien van een stuitje dobber stuitje/loodjes en onderlijn.
Natuurlijk had ik wat mais al meegenomen, dus vissers klaar , vissen maar….en degene die nog niet konden inwerpen kregen les van Mike om dat te leren.
Er werden in de laatste 3 kwartier 2 karpers gevangen en 1 liet er los.
Maar die gezichten en die ervaring met de hengel was al een spektakel om te zien. Eigenlijk wilde niemand naar huis om 17.30 uur , maar om 17.45 uur stopten we de les, we moesten ze zelfs wegsturen.
Allen verlangden al naar volgende week dan gaan we met z’n allen vissen dat wordt echt een praktijk les waar we dan weer heel veel praktisch onderwijs in kwijt kunnen.
Tot volgende week, dan zijn Rob en Jos er ook weer bij.
Bedankt Rilana en bedankt Mike voor de ondersteuning,
Groet Mike en Rien