Verslag 2e visles Witvis vaste stok, de praktijk!
Vandaag stond een praktijkles op de planning, de cursisten moesten zich bij de Lodge van de Berenkuil melden, waarna we naar Snakelake liepen om te gaan vissen.
Ons team was compleet vandaag dus de kinderen kregen alle aandacht die ze nodig hadden. Bedankt Jos, Mike, en Rob. We weten gewoon dat als kinderen vissen vangen er een enthousiasme loskomt waar wij als Vismeesters en Viscoach ontzettend blij van worden.
Nadat Rien iedereen had verwelkomt, werd er eerst voer gemaakt van Nijsen company een nieuw voer wat lekker wolkte op de visstekken. Nu mochten ze het tuigje wat ze vorige week hadden gemaakt aan de hengel bevestigen en Jos, Mike en Rob namen de kinderen mee in het leren peilen van de dieptes. Na het zelf bevestigen van de maden, gesponsord door Hengelsport Centrum Nijkerk, konden ze gaan vissen.
Ze mochten allemaal op hun stoeltje plaats nemen, iedereen klaar- vissen maar.
Het duurde dan ook niet lang of de eerste vissen werden gevangen, baars, voorns en blieken, en natuurlijk werden er een aantal F1 vissen gevangen en 1 spiegelkarper.
We konden vandaag goed toepassen hoe we het welzijn van de vissen konden bewaken tijdens het vissen, aantikken, drillen, scheppen, onthaken, foto`s maken en weer netjes terug zetten. Alles natuurlijk met natte handen en een goed  vochtige onthaakmat en een hakensteker in de buurt. Soms moest er even geoefend worden in het goed vast houden van een vis maar ook dat verliep naar wens.
2 van de 9 kinderen hadden eigenlijk nog nooit gevist maar zij hebben vandaag hun eerste vissen gevangen, hoe mooi is dat!
Volgende week vist Rien in Noorwegen en slaan we een weekje over de 3e les zal op 4 juni zijn. Tot dan!
Jos & Mike
Rob & Rien